Mako Design
Adres: ul. Dewajtis 3, 01-815 Warszawa
Tel: 509 903 616
Tel: 
501 141 119
Tel: 509 903 617
Tel: 022 666 91 94
E-mail: mako@mako-design.pl

Co sprawdzi się najlepiej jako nagroda w turnieju sportowym?

Strona główna » Aktualności / Blog » Uncategorized » Co sprawdzi się najlepiej jako nagroda w turnieju sportowym?

Zwycięstwo w rywalizacji sportowej samo w sobie jest nagrodą, ale trudno wyobrazić sobie turniej czy mecz, w którym zwycięzcy nie otrzymują medali czy statuetek. Coraz częściej organizatorzy sięgają również po bardziej oryginalne sposoby na uhonorowanie wygranych.

Podpowiadamy, co sprawdzi się najlepiej jako nagroda w turnieju sportowym.

​Ciekawe nagrody – wizytówka turnieju i organizatora

Nagrody są ważnym elementem każdego turnieju. Trudno wyobrazić sobie zawody, które nie skończyłyby się wręczeniem medali czy innych pamiątek. Sam moment wręczenia nagród jest dla zawodników bardzo ważny – odczuwają dumę, a nierzadko również wzruszenie.

Nagrody świadczą również o organizatorach zawodów i o rozmachu wydarzenia. Im ciekawsze, bardziej oryginalne i przemyślane, tym większy prestiż turnieju. Organizując jakikolwiek sportowy event, warto zadbać o to, by nagrody były naprawdę wyjątkowe.

Rozwiązania klasyczne – medale

Czy jest bardziej wzruszający moment w trakcie turnieju niż ceremonia medalowa? Żeby uświetnić tę chwilę i nadać jej odpowiednią wagę, należy zadbać o piękne medale okolicznościowe.

Klasyką są oczywiście te okrągłe, ale coraz częściej organizatorzy chcą wręczyć zwycięzcom coś specjalnego. Doskonałą opcją są medale na zamówienie. Można umieścić na nich nazwę i datę turnieju, a co więcej – wybrać kształt medalu. A te mogą być najróżniejsze.

Ciekawym pomysłem jest nadanie im kształtu nawiązującego do dyscypliny, np. na regaty można zaprojektować medal – żaglówkę, na wyścig rowerowy – medal w formie roweru.

Nagroda do gabloty – statuetka

Innym rodzajem nagród (choć często wręczanym razem z medalem) są trofea sportowe w formie statuetek. Taka nagroda jest nie tylko bardzo elegancka i prestiżowa, ale także stanowi świetną pamiątkę. Można ją postawić w gablocie albo na regale i podziwiać, przypominając sobie zwycięstwo.

Statuetki dają duże możliwości, jeśli chodzi o umieszczenie na nich informacji dotyczących turnieju. Na podstawie można umieścić naklejkę, na której zmieści się zarówno nazwa i data zawodów, jak i informacje o organizatorze.

Co więcej, sportowe trofea mogą być bardzo oryginalne. Można zaprojektować pod konkretne zawody nie tylko samą figurę, ale także piękną podstawę, na przykład marmurową.

Plakiety pamiątkowe

Bardzo eleganckim i klasycznym sposobem na wyróżnienie zwycięzców turnieju jest wręczenie im plakiet pamiątkowych. Często są one dodatkową formą nagrody – wręczaną w pakiecie z pucharem czy medalem.

Co może znaleźć się na plakiecie? W zależności od wielkości można zmieścić tam informacje o imprezie, organizatorze, a nawet nawiązujący do wydarzenia cytat czy obrazek.

Nagrody sportowe na indywidualne zamówienie

Nagrody są jednym z elementów świadczących o randze wydarzenia. To również świetne narzędzie marketingowe. Na wstążkach od medali czy na statuetce można umieścić logo sponsora albo organizatora turnieju.

Dopasowane do wydarzenia medale, trofea czy puchary – spójne z wizerunkiem organizatorów – to jeden z elementów budowania profesjonalnego wizerunku. Warto więc podejść do kwestii nagród poważnie i zamówić niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju podarunki dla zwycięzców.

W Mako Design wykonujemy rozmaite medale i plakiety. U nas zamówisz dopasowany do swoich potrzeb projekt, który idealnie odda charakter Twojego wydarzenia!